با سلام خدمت دوستان عزیز دوتا 2 باز و وارکرافتی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت؛

دیروز چهارشنبه 1 نوامبر دیدیم که Valve یک پچ جدید با نام Dueling Fates یا به فارسی "دوئل سرنوشت" رو برای دوتا 2 منتشر کرد.

Dueling Fates تغییرات پچ

این آپدیت تقریبا یک آپدیت گسترده محسوب میشه (حجمی حدود 1.5 گیگابایت) و به واسطه ی اون تغییرات زیادی در بازی ایجاد شده. از اونجا که شرح تمامی این تغییرا کار طولانی و بیهوده ای هستش ما صرفا به طور کلی به اون ها اشاره میکنیم. لیست کلیه تغییرات به زبان انگلیسی در سایت رسمی خود دوتا 2 موجود هست (لینک زیر) و نیاز به مراجعه به هیچ سایت دیگه ای نیست. وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت به صورت اختصاصی این آموزش رو به تمامی وارکرافت دوستان ایران تقدیم میکند.

http://www.dota2.com/duelingfates/

و اما فهرست تغییرات:

1) معرفی دو هیروی جدید: مهمترین تغییر که همه انتظار اونو داشتن، معرفی 2 هیروی جدید یکی Agility و اون یکی Intelligence هست. شرکت والو (سازنده ی بازی دوتا 2) چند ماه پیش با انتشار تیزر این دو هیرو اعلام کرده بود که به زودی اون ها رو میسازه.

آموزش هیروی Pangolier: هیروی اول که اسمش Pangolier هست (این کلمه از اسم یه حیوون شبیه به این گرفته شده که مثل آرمادیلو هستش تقریبا فرز و تند و تیز و چابک!) یه هیروی Agility محسوب میشه. این هیرو 4 اسپل داره که یکیش پسیو هست. اسپل یک هیرو رو به سمت منطقه ی مورد نظر میبره و یه دمیج خاصی به تمام یونیت ها وارد میکنه. بیشتر به درد فرار و ضربه زدن همزمان میخوره. توی اسپل دومش، Pangolier میپره بالا و وقتی بخوره زمین یه دمیج خفن وارد میکنه. اسپل سوم که پسیو هست Armor دشمن رو با یه نسبتی کم میکنه. و اسپل آخرش (یا به قول معروف شیش ش!) خودشو تبدیل به یه گلوله سریع میکنه و میتونی تا چند ثانیه حرکت کنی و دشمنا رو Stun کنی که خیلی به درد بخوره. تصویر این هیرو رو در قسمت زیر می بینید.

Pangolier آموزش هیروی

از برجستگی های خوب این هیرو میتونیم به Cooldown های کم، Manacost کم، اتک اسپید و موومنت اسپید بالا اشاره کرد. ولی در مقابل از نقاط ضعفش میشه به لایف نسبتا کمش اشاره کرد که در صورت Stun شدن سریعا میمیره!

این هیرو دشمن هیرو هایی مثل Bristleback، Dragon Knight، Axe و سایر هیروهایی که آرمور بالا دارند هست.

در قسمت زیر ویدئوی 4 اسپل این هیرو رو میتونید ببینید:

اسپل شماره 1: SWASHBUCKLE

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

اسپل شماره 2: SHIELD CRASH

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

اسپل شماره 3: HEARTPIERCER

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

اسپل شماره 4: ROLLING THUNDER

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

آموزش هیروی Dark Willow: و اما هیروی دوم که اسمش Dark Willow (به معنای درخت بید سیاه) هست یه هیروی Intelligence محسوب میشه. این دختر خانوم 5 اسپل داره که همه اکتیو هستن یعنی باید با همه شون حرفه ای باشی و همزمان بتونی استفاده کنی. اسپل اولش روی یه منطقه Cast میشه و اگه هیروی دشمن از اون منطقه عبور کنه، توسط ریشه ی درختان بید سیاه Root میشه یعنی نمیتونه کاری کنه. اسپل دومش برای نهایتا 5 ثانیه به حالت ضد ضربه و ضد اسپل درمیاد و اگر دمیج بزنه مقداری دمیج به دشمن وارد میکنه و از اون حالت خارج میشه. جادوی سوم این هیرو روی یه دشمن یه Buff رو ایجاد میکنه که بعد 4 ثانیه اون هیرو و تمام هیروهای دشمن مجاور Stun میشن. اسپل 4 و 5 بعد لول 6 فعال میشن که اسپل چهارم Wisp یا یه حیوون خونگی این پری یعنی Jex رو آزاد میکنه و برای چند ثانیه به دشمنایی که کنار خودش باشن دمیج وارد میکنه. و اما اسپل آخر Jex رو به یه منطقه پرتاب میکنه و تمام یونیت های دشمن موجود تو اون منطقه به سمت چشمه ی خونه شون برای یه مدت زمانی فرار میکنن (حتی هیرو ها!). فقط نکته ش اینه که اسپل 4 و 5 رو نمیشه همزمان استفاده کرد. تصویر این هیرو:

Dark Willow آموزش هیروی

این هیرو لایف پایین، مانا کاست های زیاد و آرمور کمی رو داره. و فقط از نکات مثبتش میشه به این اشاره کرد که در Team Fight ها میتونه خیلی کمک کننده باشه. البته اگه زرنگ باشی تو لول 25 با تلنت آخر یعنی 250 اتک اسپیدش، خودت میتونی کیلر بشی ولی به این سادگیا نیست!

در قسمت زیر ویدئوی 5 اسپل این هیرو رو میتونید ببینید:

اسپل شماره 1: BRAMBLE MAZE

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

اسپل شماره 2: SHADOW REALM

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

اسپل شماره 3: CURSED CROWN

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

اسپل شماره 4: BEDLAM

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

اسپل شماره 5: TERRORIZE

مشاهده ی ویدئو ی این اسپل

2) چند ست (انیمیشن و...) جدید برای دو هیروی جدید بالا

3) سیستم جدید رنکینگ: شرکت والو در این آپدیت برای دوتا 2 مکانیزم جدیدی ابداع کرده. به این صورت که بر روی تصویر پروفایل داخل بازی یک مدال از مجموع 7 مدال نمایش داده میشود. برای رسیدن به مدال بالاتر 5 مرحله (5 ستاره) مورد نیاز است. این ستاره ها با توجه به بازیهای شما (چه Ranked یا همان MMR و چه مسابقات عادی) به دست می آیند. این رنک ها به صورت فصلی (6 ماه یک بار) ریست میشوند. البته تاریخچه ی رنک های قبلی در پروفایل شما موجود خواهد بود. از این سیستم برای بهبود بازی ها استفاده میشود به این معنی که ساخت هر بازی با توجه به این مدال ها و همچنین لول بازی شما صورت میگیرد. تصویری از سیستم رنک های دوتا 2:

Dota2 Ranks سیستم رنک دوتا

4) آموزش های جدید: برای هر هیرو نحوه ی انتخاب آیتم ها، اسکیل ها و تلنت ها توسط دوتا 2 تهیه شده است. این بخش به شدت به افراد مبتدی کمک میکند.

DotA2 Guide

5) اضافه شدن مد جدید به بازی: یک مد جدید به منظور سریعتر تمام شدن بازی اضافه شده است. در این مد شما در لحظه Gold و XP بیشتری خواهید گرفت، HP تاور ها کمتر بوده و زمان Respawn یا همان زنده شدن کاهش یافته. این مد درواقع ترکیبی از دو مد fr و em در مپ دوتا است!

Turbo Mode 

6) آپدیت مد Abilitty Draft: همانطور که از قبل میدانید، این مد در واقع شبیه مپ LOD دوتا بوده و شما میتوانید برای هر هیرو یک اسپل دلخواه انتخاب کنید. در این آپدیت دوتا 2 این مد به روزرسانی شده و بهبود های زیادی صورت  گرفته. از جمله تعیین Hotkey دلخواه و بسیاری تغییرات دیگر.

Abilitty Draft

 7) تغییر مدل هیروی Ancient Apparition: مدل هیروی AA یا همون Kaldr تو مپ دوتا مجددا طراحی و بهبود داده شد.

AA

 8) اضافه شدن Ping Wheel: یک آپشن جدید در بازی به نام پینگ ویل اضافه شده که مثل بازی Heroes Of The Storm (ولی ضعیف تر از اون) 5 گزینه در اختیار شما میده که به واسطه ی اونا به دوستانتون اعلام کنید که دارید به کجا میرید، به یک منطقه حمله کنید، از یک منطقه فرار کنید، دشمن در یک منطقه Ward گذاشته یا شما باید کجا وارد بگذارید. حین بازی با فشردن کلید Alt بعلاوه کلیک چپ میتونید به این آپشن ها دسترسی پیدا کنید.

Ping Wheel

9) مجموعه صداهای برای آرکانای Juggernaut: به همه ی دارندگان آرکانای Bladeform Legacy یک مجموعه ی صدای باستانی هدیه داده شده است.

bladeform legacy

10) مجموعه ای از تغییرات گیم پلی مپ:

 • حذف شدن و تغییر مکان چند معبد
 • تغییر مکان Bounty Rune ها (گلدها)
 • عریض شدن بعضی مناطق بازی
 • تغییر مکان برخی کمپ ها
 • حذف شدن چند محل از پیش تعیین شده واردها
 • تغییر مکان تاورهای لاین وسط
 • ایجاد شدن مه در شب (Fog)

11) تغییر در استراتژی جنگ با Roshan: از این به بعد Roshan هر دقیقه قویتر میشود. همچنین پس از سه بار کشته شدن پیاپی روشن علاوه بر Agies و Cheese یک توتم جدید با نام Refresher Orb به جا میماند که شخصی که آن را بردارد و استفاده کند، Cooldown تمامی اسپل ها و آیتم ها بجز آیتم Refresher Orb ریست میشود. همچنین Illusion ها دیگر مثل سابق در مقابل روشن از بین نمیروند ولی 20% کمتر از خود هیرو دمیج میزنند.

12) تغییرات در آیتم ها:

 • Courier: قیمت به 200 گلد افزایش پیدا کرد. همچنین بعد از 3 دقیقه خود به خود به Flying Courier (مرغ پرنده!) تبدیل میشود. آپشن سرعت گرفتن حرف شده و به یک شیلد 2 دقیقه ای تبدیل میشود.
 • یک سری از آیتم ها بین Shop های بیس و Hidden Shops جابجا شده اند.
 • 2 آیتم حذف و 5 آیتم اضافه شده.
 • تعداد شارژ های آیتم Tango به 5 عدد افزایش یافته است.
 • و...

13) تغییرات کلی در هیرو ها:

 • تلنت های تمامی هیرو ها تغییر یافته.
 • چندین هیرو از جمله Tiny، Broodmother، Wraith King و... تعدادی از اسپل هاشون تغییر کرده.
 • به طور کلی میشه بگیم همه ی هیرو ها عوض شدن!

در پایان مجددا یادآور میشویم که جهت مشاهده ی لیست تمامی تغییرات هیرو ها، آیتم ها و سایر بخش ها به صفحه ی اختصاصی این آپدیت در سایت رسمی دوتا 2 به آدرسی که در ابتدا اشاره کردیم، مراجعه بفرمایید.

نظر فراموش نشه؛ لینک عضویت در گروه بزرگ تلگرام وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت:

https://www.warcraft-fans.ir/telegram.php

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 0.00 ستاره (0 نظر)

نظرات (0)

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است؛ شما نخستین نفر باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. نظرات مهمان پس از تایید مدیر کل وبسایت نمایش داده خواهند شد. پیشنهاد می کنیم که در وبسایت ما ثبت نام نموده و یا وارد شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
پایان عملیات انتقال اطلاعات و فایل ها به سرور پرسرعت و جدید. جزئیات بیشتر در اینجا
ورود به سوپر گروه وارکرافت ایران