اگر شما از آن دسته افرادی هستید که وارکرافت 3 خودتان را به صورت کپی (و نه از روی فایل Setup اصلی بلیزارد) نصب کرده اید، حتما با مشکلاتی حین اجرای وارکرافت 3 مواجه شده اید که از جمله ی آن ها حین نصب پچ جدید اتفاق می افتد. و یا اینکه پس از نصب ویندوز جدید یا نصب یک پچ جدید بر روی وارکرافت، دیگر وارکرافت اجرا نشده و با خطا مواجه شده اید. جهت رفع تمامی این مشکلات لطفا آموزش زیر را مرحله به مرحله و تا انتها مطالعه بفرمایید.
 
1) حل مشکل خطای DirectX حین اجرای بازی وارکرافت 3
 
DIRECTX
 
در صورتی که پس از نصب بازی وارکرافت 3 با خطای DirectX مواجه شدید، به این معنی‌ست که این افزونه بر روی ویندوز شما نصب نشده است. دایرکت ایکس (DirectX) یک افزونه ی مورد نیاز برای ویندوز است که بدون آن امکان اجرای قریب به 99 درصد بازی های گرافیکی جدید وجود ندارد. وارکرافت هم از این مجموعه مستثنی نبوده و برای اجرای آن به DirectX نیاز دارید. این مشکل معمولا برای آن دسته از افرادی رخ میدهد که تازه ویندوز خود را نصب کرده ند. اما برای حل این مشکل پیشنهاد میکنیم که ابتدا از نصب بودن درایور کارت گرافیک خودتان مطمئن شوید. برای این کار از یک فرد خبره در زمینه ی کامپیوتر کمک بگیرید. پس از اطمینان از نصب درایور کارت گرافیک نوبت به نصب DirectX است. جهت نصب ابتدا فایل DirectX_By_WarCraft-Fans.IR.zip را دانلود کرده و سپس با پسورد www.warcraft-fans.ir (تماما حروف کوچک تایپ شود) آن را از حالت فشرده خارج کنید و در ادامه  فایل dxwebsetup.exe را اجرا کنید. توجه داشته باشید که اتصال اینترنت شما باید برقرار باشد تا فایل های مورد نیاز از سرور مایکروسافت دانلود و نصب شود. اگر درست پیش رفته باشید DirectX روی سیستم شما نصب شده و دیگر هنگام اجرای بازی وارکرافت 3 با خطای فوق روبه‌رو نخواهید شد.
 
2) حل مشکل خطای MSVCP120.dll و MSVCR120.dll حین اجرای بازی وارکرافت 3
 
WARCRAFT MSVCR120 DLL
 
این خطا نیز دلایل زیادی دارد. ابتدا طبق مطالبی که در قسمت قبل گفته شد از نصب بودن درایور کارت گرافیک و DirectX مطمئن شوید. در صورتی که شما سعی در پچ کردن بازی وارکرافت به پچ 1.27a داشته اید و پس از نصب پچ با این خطا مواجه شده اید، باید بدانید که این پچ منسوخ شده است و کمپانی بلیزارد در پچ 1.27b این مشکل را حل کرده است. لذا باید وارکرافت خود را به این نسخه یعنی 1.27b پچ کنید. با احتمال زیادی مشکل شما حل شده و وارکرافت اجرا می شود. برای دانلود پچ 1.27b به صفحه ی زیر مراجعه فرمایید:
 
 
 اما اگر مشکل شما حل نشد چاره‌ی کار نصب Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 است. این بسته درواقع یک شبه کامپایلر برای زبان برنامه نویسی C است که بازی وارکرافت از آن در ساختار خود بهره می‌برد. لذا باید این پکیج بر روی سیستم شما نصب شده باشد. جهت دانلود ابتدا فایل vcredist_By_WarCraft-Fans.IR.zip را دانلود کرده و سپس با پسورد www.warcraft-fans.ir (تماما حروف کوچک تایپ شود) آن را از حالت فشرده خارج کنید. در ادامه ابتدا فایل vcredist_arm.exe نصب و سپس بر اساس معماری سیستم تان (32 بیتی یا 64 بیتی بودن ویندوز) یکی از دو فایل vcredist_x86.exe (برای ویندوز های 32 بیتی) و یا vcredist_x64.exe (برای ویندوز های 64 بیتی) را نصب کنید. در پایان سیستم خودتان را ریستارت کنید. قطعا مشکل شما حل خواهد شد.
اگر مشکل شما با این روش نیز حل نشد آخرین گزینه دانلود این دو فایل dll و کپی کردن آن ها در کامپیوترتان است. برای این کار ابتدا فایل زیپ MSVCP120_MSVCR120_DLL_By_WarCraft-Fans.IR.zip را دانلود کرده و سپس با پسورد www.warcraft-fans.ir (تماما حروف کوچک تایپ شود) آن را از حالت فشرده خارج کنید. در ادامه دو فایل دی ال ال msvcr120.dll و msvcp120.dll را یک بار در پوشه ای که وارکرافت را نصب کرده اید و یک بار دیگر نیز در مسیر C:\Windows\System32 کپی کنید. ان شاالله با اطمینان 100% مشکل شما حل می شود.
 
 
3) حل مشکل خطای CD-ROM (سی دی رام) حین اجرای بازی وارکرافت 3
 
CD_TFT
 
در صورت مشاهده‌ی این خطا میتوان دلایل زیادی را مطرح کرد. از نصب نبودن کارت گرافیک و DirectX گرفته تا صحیح نصب نشدن وارکرافت 3 و یا ناقص پچ کردن آن. ابتدا مطابق مطالبی که در دو قسمت قبل گفته شد از نصب بودن درایور کارت گرافیک و DirectX و همچنین Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 روی سیستم خودتان مطمئن شوید. سپس وارکرافت 3 را از طریق پچ 1.27b به جدیدترین نسخه ارتقا دهید. توجه داشته باشید که از پچ و سویچر سالم برای این کار استفاده کنید چرا که تزریق فایل های پچ آسیب دیده نیز میتواند این مشکل را سبب شود. لذا از طریق لینک زیر پچ 1.27b را دانلود و طبق آموزش نصب کنید.
 
 
با احتمال بالا این خطا پس از نصب پچ 1.27b برطرف میشود. در غیر اینصورت راه کار پایانی حذف و نصب مجدد وارکرافت است. توجه کنید که برای نصب وارکرافت 3 از نسخه ی رسمی و بدون دستکاری آن استفاده کنید. نسخه ی اصلی بازی وارکرافت 3 را میتوانید از طریق صفحه ی زیر دانلود و طبق آموزش نصب کنید.
 
 
 اگر این روش نیز پاسخگو نبود نشان از این است که ویندوز شما آسیب دیده است و پیشنهاد ما نصب مجدد ویندوز است.
 
4) حل مشکل خطای FATAL ERROR حین اجرای بازی وارکرافت 3
 
FATAL ERROR WARCRAFT
 
این خطا را کمتر وارکرافت بازی است که تجربه نکرده باشد! FATAL ERROR یا به فارسی خطای مهلک در برنامه نویسی به خطایی گفته میشود که در صورت ایجاد آن خطا ادامه‌ی اجرای برنامه ممکن نبوده و برنامه بسته میشود. مثل اینکه شما در زبان برنامه نویسی جاوا یک عدد را بر صفر تقسیم کرده و برنامه را اجرا کنید. با یک FATAL ERROR مواجه میشوید.
همانطور که در شرح خطا در تصویر مشخص است، منشا بروز این خطا حین اجرای بازی وارکرافت 3 عدم توانایی این بازی برای دسترسی به حافظه (هارد دیسک) جهت نوشتن یا خواندن دیتا می‌باشد. اما علت اصلی چیست؟
هارد دیسک های مغناطیسی بر اثر کار مداوم پس از مدتی دچار آسیب هایی در قسمت های بسیار کوچکی از خود شده که "سکتور" نامیده میشوند. این سکتورها در اثر این آسیب ها به اصطلاح Fail میشوند و در نتیجه امکان خواندن یا نوشتن در آن سکتور از بین میرود. کاربری که خطای FATAL ERROR را در وارکرافت 3 دریافت میکند معمولا با خطاهای عجیب و غریب دیگری نیز در سایر برنامه های ویندوز مواجه میشود. از جمله ریستارت های پی در پی و صفحه آبی مرگ ویندوز (Blue Screen) و...
پس تا اینجا متوجه شدیم که این خطا ارتباطی با بازی وارکرافت نداشته و از یک ایراد کلی در کامپیوتر شما ناشی می‌شود فلذا نصب و حذف مجدد وارکرافت کارساز نیست. چاره ی کار مراجعه به یک تعمیرگاه کامپیوتر است. با مراجعه به افراد متخصص در زمینه ی کامپبوتر و اذعان به این که شما مشکل سکتوربندی هارد دیسک دارید، آن ها ابتدا با استفاده از نرم‌افزار های تخصصی سعی در حل مشکل میکنند و در صورت موفقیت آمیز نبودن، سخت افزار هارد دیسک را تعمیر کرده و یا به کل هارد دیسک و ویندوز شما را تعویض میکنند. با این روش مشکل شما 100 درصد حل خواهد شد.
پس به عنوان جمع بندی یادآور میشویم که مشکل FATAL ERROR وارکرافت به هیچ عنوان ارتباطی با این بازی نداشته و یک مشکل کلی در سیستم شما است.
 
پاسخگوی تمامی سوالات شما در قسمت نظرات هستیم
 
مشاهده ی آموزش های زیر جهت حل سایر مشکلات بازی وارکرافت 3 شدیدا توصیه میشود
 
 
به سوپر گروه تلگرامی ما بپیوندید؛ آن جا دوستان زیادی هستند که میتوانند در حل مشکلات به شما کمک کنند
 
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 0.00 ستاره (0 نظر)

نظرات (107)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقت بخیر ببخشی من بیشتر لول های هیرو ها رو بهم نشون نمیده فقط یهویی میبینم hp ام تمام میشه مثل coil های sf و بیشتر لول های invo مثل sun

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
در مورد این سوال به گروه تلگرام مراجعه کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من وقتی دوتا پلی میدم دیگه نمتونم ال او دی بازی کنم اررو میده باید یه بار بازی رو ببندم دوباره باز کنم الان هم ک ار جی سی مپ جدید ال او دی داده وسط بازی میپره بیرون همون اررو میده دوبار اینجوری شد بعد میشه عکس از پوشه وار کرافت بدید ک ببینم چه فایل هایی باید داخلش باشه خیلی فایل داخلش زیاده لینک گروه تون هم میدید میزنم میگه این لینک کار نمی کنه مرسی

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
دوست عزیز در مورد مپ لود حقیقتا نمیدونم مشکل چیه. اگه شما این مپ رو دانلود نکردید میتونید از سایت ما دانلودش کنید.
در مورد لینک گروه هم سالمه مشکلی نداره .به احتمال زیاد شما قبلا تو گروه بودید و لفت دادید یا بن شدید.

This comment was minimized by the moderator on the site

من هم directx اوکیه هم گرافیک ولبب باز همون اررو میده

This comment was minimized by the moderator on the site

درود
شما باید وارکرافت رو پچ کنید
اگه جواب نده نهایتا باید ویندوز رو عوض کنید. متاسفانه راه حل دیگه ای به ذهنم نمیرسه.

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام و تشکر از زحماتتون.من هنگام بازی کردن کمپین ice of avatar در مرحله ی 4 با این ارور روبرو میشم..ممنون میشم راهنماییم کنید.

پیوست ها (1 / 3)
This comment was minimized by the moderator on the site

درود مجدد.
والا چی بگم دوست عزیز. من رفتم به سایت منتشر کننده این کمپین.9 جون 2010 منتشر شده نسخه 1.0 ش و 5 سپتامبر همون سال به 1.04 آپدیت شده. نشون میده قبل پچ 1.27b منتشر شده این کمپین. که شاید باهاش ناسازگار باشه. یه راه هست فقط اینکه پچ 1.26a نصب کنید. شاید باز بشه. قطعی نمیگم. شاید اصلا کمپین ایراد داشته باشه. البته شما ببینید جدیدترین نسخه کمپین یعنی همون 1.04 رو دانلود کردید؟ از این سایت:
https://www.hiveworkshop.com/threads/avatar-of-ice.169535/
شاید اصلا مشکل همین باشه. به هر حال این دو راه رو امتحان کنید ایشالا که حل بشه. من که مخم جای دیگه قد نمیده!

This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی ممنون.احتمالا مشکل از خود کمپین بوده.چون کمپین های دیگه این مشکل را نداشتن.
شما بهترینید

This comment was minimized by the moderator on the site

سپاسگزارم

This comment was minimized by the moderator on the site

man to rgc ply midam o moshkeli nadaram
vali to game renjer miyam to host start midan war baz nemishe va eror cd rom mide !!
age bazi kharab bashe khb kolan nabayad run beshe

This comment was minimized by the moderator on the site

درسته. نمیدونم مشکل گیم رنجره من اطلاعی ندارم. وارکرافت شما قطعا سالم هست.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من اون فایل دایرکت رو دان کردم و هنگام نصب اینترنت وصل هستم ولی اخطار اینو میدهsetup could not download the file.please retry later or check network connection .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من درایو کارت گرافیکو چک کردم
و این دایرک ایکس هم که لینکش رو گذاشته بودید
نصب کردم با اتصال به اینترنت و نصب هم شد
اما بازم همون اروره دایرکس رو میده موقع ورود به بازی
چه کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
پیشنهاد میکنم وارکرافت رو از نو نصب کنید.
نشد نهایتا ویندوز رو حذف و مجدد نصب کنید.. چاره ش اینه
ایشالا که حل بشه مشکلتون.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام برا من موقع اجرا کردن این ارور رو میده frozen throne was unable to find war3.exe
لطفا راهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من وقتی وارد صفحه لوکال میشم و مپ d-day رو انتخاب میکنم دوباره برمیگرده به صفحه قبل و وارد بازی نمیشه

This comment was minimized by the moderator on the site

مپ هایی که دانلود میکنیم چرا فقط یه علامت اینترنت رو پوشه هاشون میاد؟

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است؛ شما نخستین نفر باشید.
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. نظرات مهمان پس از تایید مدیر کل وبسایت نمایش داده خواهند شد. پیشنهاد می کنیم که در وبسایت ما ثبت نام نموده و یا وارد شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود به سوپر گروه وارکرافت ایران