با عرض سلام خدمت وارکرافت بازان و همراهان همیشگی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت؛

Warcraft Patch 129 دانلود پچ وارکرافت

همانطور که قبلا هم در وبسایت اطلاع رسانی کردیم، حدود تقریبا یک ماه پیش پچ جدید آزمایشی (PTR) با شماره 1.29 برای وارکرافت منتشر شد. پچ تست یا همان PTR جهت تست بوده و رسمی نمیباشد؛ ولی با این حال ما چگونگی دانلود و نصب آن را قبلا در وبسایت توضیح دادیم. سرانجام بالاخره در تاریخ 10 آوریل 2018 پچ رسمی 1.29 منتشر شد و آپدیت آن در بتل دات نت برای پلیرهایی که وارکرافت نسخه ی اصلی را خریده اند و سی دی کی قانونی دارند، قرار گرفت.

وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت مفتخر است به عنوان تنها وبسایت پشتیبان وارکرافت در ایران این پچ را برای دانلود شما عزیزان عاشق وارکرافت قرار دهد. اختصاصی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت ❤️

این پچ دربردارنده‌ی تغییرات زیادی بود که هرچند قبلا به مهمترین آن ها اشاره کرده ایم، اما مرور دوباره ی آن ها خالی از لطف نیست:

فهرست مهمترین تغییرات پچ 1.29 وارکرافت:

1. سازگاری بازی وارکرافت با نسبت تصویر (Aspect Ratio) عریض 9*16

اگر به خاطر داشته باشید زمان انتشار بازی وارکرافت در سال 2003 تمامی مانیتورها به شکل مربعی با نسبت تصویر 3*4 بودند اما به مرور زمان مانیتور های لپتاپ ها و PC ها عریض و 9*16 شد. اما وارکرافت نسبت تصویرش تغییر نکرد و اگر شما نسبت تصویر 9*16 را انتخاب میکردید تمامی تصویر به طرز زشتی عریض میشد. اما در این پچ یک حاشیه ی زیبا توسط خود وارکرافت به منوها و داخل گیم‌پلی بازی اضافه شده که از به اصطلاح کش آمدن تصویر جلوگیری میکند. (چیزی مشابه تصاویر زیر)

تغییرات پچ وارکرافت 1.29

warcraft III widescreen فول اسکرین

2. امکان بازی گروهی تا 24 پلیر و رنگ های جدید

همانطور که میدانید وارکرافت نهایتا تا 12 پلیر را برای بازی های گروهی (LAN) پشتیبانی میکند؛ اما از این به بعد باید آماده ی مبارزه با تا 23 پلیر به غیر از خودتان (24 پلیر در مجموع) باشید! به طبع رنگ های متنوع و جدیدی برای پلیرها تعیین شده است. فهرست رنگ های جدید را در قسمت زیر مشاهده میکنید:

warcraft III 24 players وارکرافت

Player 13 - Maroon, Player 14 - Navy, Player 15 - Turquoise, Player 16 - Violet, Player 17 - Wheat, Player 18 - Peach, Player 19 - Mint, Player 20 - Lavender, Player 21 - Coal, Player 22 - Snow, Player 23 - Emerald, Player 24 - Peanut

 تصویر اختصاصی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت از 24 پلیر در یک مپ در بتل دات نت

Warcraft3 PTR 24players وارکرافت

ویدئوی اختصاصی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت مربوط به 24 پلیر در سرور آنلاین بتل دات نت

 3. تغییراتی در مپ ها و دسته بندی مپ ها

یک سری دسته بندی برای مپ ها با توجه به نوع و تعداد پلیر در نظر گرفته شده تا مپ های مشابه (احتمالا) در داخل یک پوشه کنار هم قرار گیرند تا انتخابشان ساده تر باشد مثل 1v1 و 2v2 و... همچنین یک سری تغییر در یونیت ها و هیرو های مپ های Melee انجام شده.

4. تغییرات گسترده در World Editor

تغییراتی زیادی در World Editor ایجاد شده و موارد متنوعی که سازنده های مپ بیشتر با آن ها سر و کار دارند به World Editor اضافه شده است. از جمله مهمترین آنها نمایش مانا بار (مثل دوتا 2) برای هیرو های وارکرافت است. بخشی از این موارد به شرح زیر است:

Object Limit: 30,000

Neutral Units: 2,048

Neutral Buildings: 384

Player Units: 4,320

Player Buildings: 2,400

Items: 1,024

Map Size Limit: 480 x 480

Tile Slot Limit: 16

Max Execution Limit: 3,000,000

Max Food Limit: 999

Max Resource Limit: 9,999,999

Array Size Limit: 32,768

"Always show Health Bars" now shows Mana Bars as well

تصویر هیروی آبادون با مانا بار (Mana Bar) در پچ 1.29 اختصاصی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت

warcraft 3 patch 129 manabar مانا بار

5. تغییرات و بالانس های متعدد در هیروهای وارکرافت (تغییر در دمیج و سرعت و آرمور و...)

6. اصلاح موارد متعددی باگ بازی (مشکلات برنامه نویسی بازی)

نکات قابل توجه و بسیار مهم پیش از نصب و آپدیت بازی وارکرافت پچ 1.29:

1- این آخرین نسخه از بازی وارکرافت میباشد که از ویندوز XP پشتیبانی میکند؛ یعنی اینکه در آپدیت های بعدی بازی وارکرافت 3 دیگر روی ویندوز XP نصب نخواهد شد. (ولی هیچ مشکلی با ویندوز 7 و 8 و 8.1 و 10 وجود ندارد)

2- وارکرافت از پچ 1.28 به بعد دیگر فایل نصبی آفلاین (مثل پچ های 1.26 و 1.27) منتشر نمیکند؛ یعنی اینکه برای نصب این پچ ها باید وارکرافت را به کل حذف کنید و دوباره و این بار از طریق اینترنت و آنلاین نصب کنید.

3- حتما قبل از نصب این پچ وارکرافت، تمامی وارکرافت های دیگر را (با هر پچ موجود) از روی سیستم خودتان حذف (Uninstall) کنید؛ این کار تضمین میکند که وارکرافت پج جدید به درستی نصب شود و مشکلی پیش نیاید.

4- با توجه به نکته ی قبلی، نصب وارکرافت پچ 1.29 کاملا به صورت آنلاین میباشد؛ یعنی اینکه با این روش از سرور بلیزارد چیزی حدود 1 گیگابایت و حتی بیشتر اتوماتیک دانلود و وارکرافت به کل از نو و این بار با پچ جدید 1.29 نصب خواهد شد؛ پس به دنبال فایل نصب وارکرافت یا سی دی وارکرافت پچ 1.29 نباشید!

5- توجه کنید که با نصب این پچ شما نمیتوانید در سرور رسمی بلیزارد یعنی بتل دات نت Battle.NET بازی کنید؛ چون که این سرور فقط به افرادی اجازه ی ورود میدهد که سی دی کی قانونی و اوریجینال وارکرافت 3 (که حدود 20 دلار برای آمریکا و 20 یورو برای منطقه اروپا قیمت دارد) را خریده باشند. توضیحات بیشتر در این صفحه: بتل دات نت چیست؟

6- با نصب این پچ دیگر نخواهید توانست در سرورهای آنلاین LAN مثل آر جی سی (رنکدگیمینگ RGC) یا آتیناد یا جی پلی بازی کنید؛ چون که آن ها با پچ های 1.26 و 1.27 سازگار هستند.

7- اما با پچ 1.29 در حال حاضر فقط میتوانید در کلاینت (سرور آنلاین) گیم رنجر GameRanger بازی کنید؛ چون گیم رنجر با شماره ی پچ شما کاری ندارد و فقط باید پچ شما و تمام افرادی که در آن روم هستید و قصد دارید با هم بازی کنید یکسان یعنی 1.29 باشد. آموزش کامل گیم رنجر در این صفحه: دانلود و آموزش کامل نرم افزار گیم رنجر

8- پس از نصب پچ 1.29 دیگر امکان بازگشت به پچ های پایینتر مثل 1.26 یا 1.27 وجود ندارد؛ مگر با حذف کامل وارکرافت و نصب مجدد آن.

9- وارکرافت پچ 1.29 را نمیتوان روی سی دی یا فلش کپی کرد و پس از نصب ویندوز دوباره از روی همان سی دی یا فلش نصب کرد؛ چون که ممکن است خطا به وجود آید.

و اما در نهایت آموزش تصویری دانلود و نصب وارکرافت پچ 1.29:

همانطور که گفته شد پیشنهاد میشود که حتما حتما قبل از نصب این پچ وارکرافت، تمامی وارکرافت های دیگر را (با هر پچ موجود) از روی سیستم خودتان حذف (Uninstall) کنید تا مشکلی پیش نیاید. دانلود وارکرافت پچ 1.29 به صورت آنلاین میباشد و شما باید از اتصال اینترنت خود به کامپیوتر مطمئن باشید. دانلود و نصب پچ وارکرافت چیزی حدود 1 گیگابایت از حجم اینترنت شما مصرف میکند و سرعت دانلود آن نیز بسته به سرعت اینترنت شما ممکن است حتی تا یک ساعت نیز به طول بینجامد. همچنین در نظر داشته باشید که باید حدود 3 گیگابایت فضای خالی در درایو نصب وارکرافت (که درایو C میباشد) فضای خالی وجود داشته باشد.

برای نصب وارکرافت پچ 1.29 ابتدا فایل زیر که حدود 3 مگابایت حجم دارد را دانلود و بر روی دسکتاپ قرار دهید:

👈 دانلود بازی وارکرافت پچ 1.29 با لینک مستقیم 👉

لینک جایگزین (پشتیبان): دانلود بازی وارکرافت پچ 1.29

پس از این کار، روی فایل بالا که دانلود کردید کلیک راست کرده و Run as administrator را بزنید. صفحه ی زیر باز میشود که بدون تغییر زبان Continue را بزنید.

Warcraft Patch 129 آموزش نصب پچ وارکرافت

اندکی صبر کنید تا یک سری فایل مورد نیاز دانلود شوند:

Warcraft Patch 129 آموزش نصب پچ وارکرافت

در پنجره ی جدید برای فعال شدن دکمه ی Continue تیک گزینه ی ...I agree that this game is (عبارت آبی رنگ) را زده و سپس روی دکمه ی Continue کلیک کنید. توجه داشته باشید که مسیر پیشفرض نصب بازی وارکرافت 3 درایو C میباشد که پیشنهاد میکنیم آن را دستکاری نکنید؛ اما اگر به هر دلیلی نخواستید که وارکرافت را در درایو C نصب کنید خیلی راحت از طریق دکمه ی Change مسیر نصب را تغییر دهید:

Warcraft Patch 129 آموزش نصب پچ وارکرافت

وارکرافت پچ 1.29 شروع به دانلود و نصب شدن میکند؛ لطفا صبر کنید:

Warcraft Patch 129 آموزش نصب پچ وارکرافت

با اتمام عملیات دانلود و نصب، پنجره ی زیر که به معنای موفقیت آمیز بودن نصب میباشد نشان داده میشود. روی دکمه ی Launch کلیک کنید:

Warcraft Patch 129 آموزش نصب پچ وارکرافت

در این پنجره از شما یک نام و دو سی دی کی درخواست میکند. در کادر اول Name یک نام انگلیسی را وارد نموده و در 2 کادر زیر آن به ترتیب سی دی کی های زیر را وارد کرده و OK را بزنید:

سی دی کی CD-Key نصب وارکرافت پچ 1.29

ZMF2PY-JA4V-TDLQRS-NBEG-2TIRLU

D46TWZ-Z76C-Z86B68-ZR8C-KRFFF6

Warcraft Patch 129 آموزش نصب پچ وارکرافت

با زدن دکمه ی OK وارکرافت باز میشود. تبریک میگوییم شما وارکرافت پچ 1.29 را با موفقیت دانلود و نصب نموده اید. در صفحه ی اول وارکرافت گوشه ی پایین سمت راست باید عدد 1.29.0.9055 را مشاهده کنید (مطابق تصویر زیر):

Warcraft Patch 129 آموزش دانلود و نصب پچ وارکرافت

نکته ی نهایی اینکه توجه داشته باشید که از پچ 1.28 به بعد دیگر آیکون شورتکات (Shortcut) فروزن ترون بر روی دسکتاپ وجود ندارد؛ بلکه فقط یک آیکون سبز رنگ Warcraft III جایگزین آن شده که با باز کردن آن میتوانید به هر دو وارکرافت Reign of Chaos و The Frozen Throne دسترسی داشته باشید. برای جابجایی بین این دو کافیست بر روی آیکون آن ها داخل منوی اصلی وارکرافت کنار دکمه ی Single Player (در تصویر بالا مشخص است) کلیک کنید.

نکته ی بسیار مهم در پچ های بعد 1.28 مثل پچ 1.29:

از پچ 1.28 به بعد محل تمامی پوشه های Errors و Logs و Maps و Replay و ScreenShots به ذیل پوشه ی Documents منتقل شده است. یعنی اینکه برای کپی یک مپ جدید که دانلود میکنید به جای درایو C که محل نصب وارکرافت میباشد:

C:\Program Files (x86)\Warcraft III\Maps

باید مپ را در مسیر زیر قرار دهید. توجه کنید که در آدرس زیر به جای Mohamad Reza نام User ویندوز خودتان را قرار دهید.

C:\Users\Mohamad Reza\Documents\Warcraft III\Maps

تصاویر اختصاصی طرفداران ایرانی وارکرافت از World Editor پچ 1.29 وارکرافت

نرم افزار World Editor وارکرافت پچ 1.29

نرم افزار World Editor وارکرافت پچ 1.29

نرم افزار World Editor وارکرافت پچ 1.29

نرم افزار World Editor وارکرافت پچ 1.29

از پچ 1.29 وارکرافت لذت ببرید! هر گونه سوال و یا مشکلی داشتید در بخش نظرات مطرح نمایید؛ حتما به آن ها پاسخ خواهیم داد. همچنین همین الان به سوپر گروه تلگرامی ما بپیوندید؛ در آن جا پلیرهای زیادی حضور دارند که میتوانند به شما در حل مشکلاتتان کمک کنند. آدرس ورود به گروه تلگرام طرفداران ایرانی وارکرافت:

https://www.warcraft-fans.ir/telegram.php

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 5.00 ستاره (1 نظر)

نظرات (34)


This comment was minimized by the moderator on the site

سی دی کی غیر قانونی یعنی چی ما چیکارکنیم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
این روش دیگه به درد نمیخوره. نصب نکنید لطفا.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید بعد اینکه سیدی کی میزنم وارد بازی میشم میگه سیدی کی ها نامعتبره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام این پچ دیگه بدون سی دی کی قانونی کار نمیکنه.
نصب نکنید لطفا.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من نصب کردم این بازی رو با یھ نسخه دیگه میرھ داخل بازى وقتی کمپ رو میزنم خطاى 0x6 memory میده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
این خطا مربوط به این میشه که ویندوزتون ویروسیه.
به وارکرافت ارتباطی نداره.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من نصب کردم دوتا مورد هست اول که هرچقدر رمز cdمیزنم میگه درست نیست میره تو منو بازی چندثانیه بعد میگه اشتباه میندازه بیرون و بعدی نوشتید باید ای پی زیر منو بازی باید اونی باشه که تو عکس گذاشتید اما چیز دیگه میاد یه عدد دیگه مرسسی

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام این پچ دیگه بدون سی دی کی قانونی کار نمیکنه.
نصب نکنید لطفا.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام می خواستم بگم costum campiagn های بازی رو میاره ولی پروفایل ها واطلاعات save ها نمیاره.چی کار کنم؟(همه ی فایل ها داخل مسیری که داخل سایت گفته شده است)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
راستش نمیدونم
ظاهرا سیو های نسخه های پایینتر رو لود نمیکنه...

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشیذ میخواستم بدونم این نسخه صددرصد میشه باهاش ان بازی کرد و نمیخواد نسخه 1.30 رو نصب کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
خیر نمیشه آنلاین بازی کرد. نوشتیم تو بخش آموزش

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام . کمپین جدید هم توی این نسخه هست ؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
خیر. کمپینی اضافه نشده.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید
دوست کرامی صفحه ی بازی کامل نیست و در تنظیمات ویدویی بازی هم نمیشه تغییر داد
باید چیکار کنم
ویندوز 8.1 عستم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
یعنی رزلوشن رو تغییر دادید مشکل حل نشد؟ به جدیدترین پچ (1.30) آپدیت کنید احتمال زیاد مشکل حل بشه.

This comment was minimized by the moderator on the site

آقا چرا اینقدر نصب این پچ طول میکشه؟
حدودا 8 ساعته داره نصب میکنه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
8 ساعت خیلی غیر منطقی هست. با ADSL نهیاتا 1 ساعته من دانلود کردم. نتتون کند هست احتمالا.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام چرا منوی اول بازی کوچیکه درست میشه کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. یعنی چی کوچیکه؟!! یه عکس ازش میفرستید؟ من که نمیفهمم! ندیدم تاحالا اینطور مشکلی.

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است؛ شما نخستین نفر باشید.
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. نظرات مهمان پس از تایید مدیر کل وبسایت نمایش داده خواهند شد. پیشنهاد می کنیم که در وبسایت ما ثبت نام نموده و یا وارد شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
پایان عملیات انتقال اطلاعات و فایل ها به سرور پرسرعت و جدید. جزئیات بیشتر در اینجا
ورود به سوپر گروه وارکرافت ایران