به طرفداران ایرانی وارکرافت خوش آمدید...

آموزش کامل حل مشکلات بازی وارکرافت 3

آموزش کامل حل مشکلات بازی وارکرافت 3

حل مشکل سی دی رام وارکرافت
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که وارکرافت 3 خودتان را به صورت کپی (و نه از روی فایل Setup اصلی بلیزارد) نصب کرده اید، حتما با مشکلاتی حین اجرای وارکرافت 3 مواجه شده اید که از جمله ی آن ها حین نصب پچ جدید اتفاق می افتد. و یا اینکه پس از نصب ویندوز جدید یا نصب یک پچ جدید بر روی وارکرافت، دیگر وارکرافت اجرا نشده و با خطا مواجه شده اید. جهت رفع تمامی این مشکلات لطفا آموزش زیر را مرحله به مرحله و تا انتها مطالعه بفرمایید.
 
1) حل مشکل خطای DirectX حین اجرای بازی وارکرافت 3
 
در صورتی که پس از نصب بازی وارکرافت 3 با خطای DirectX مواجه شدید، به این معنی‌ست که این افزونه بر روی ویندوز شما نصب نشده است. دایرکت ایکس (DirectX) یک افزونه ی مورد نیاز برای ویندوز است که بدون آن امکان اجرای قریب به 99 درصد بازی های گرافیکی جدید وجود ندارد. وارکرافت هم از این مجموعه مستثنی نبوده و برای اجرای آن به DirectX نیاز دارید. این مشکل معمولا برای آن دسته از افرادی رخ میدهد که تازه ویندوز خود را نصب کرده ند. اما برای حل این مشکل پیشنهاد میکنیم که ابتدا از نصب بودن درایور کارت گرافیک خودتان مطمئن شوید. برای این کار از یک فرد خبره در زمینه ی کامپیوتر کمک بگیرید. پس از اطمینان از نصب درایور کارت گرافیک نوبت به نصب DirectX است. جهت نصب ابتدا فایل DirectX_By_WarCraft-Fans.IR.zip را دانلود کرده و سپس با پسورد www.warcraft-fans.ir (تماما حروف کوچک تایپ شود) آن را از حالت فشرده خارج کنید و در ادامه  فایل dxwebsetup.exe را اجرا کنید. توجه داشته باشید که اتصال اینترنت شما باید برقرار باشد تا فایل های مورد نیاز از سرور مایکروسافت دانلود و نصب شود. اگر درست پیش رفته باشید DirectX روی سیستم شما نصب شده و دیگر هنگام اجرای بازی وارکرافت 3 با خطای فوق روبه‌رو نخواهید شد.
 
2) حل مشکل خطای MSVCP120.dll و MSVCR120.dll حین اجرای بازی وارکرافت 3
 
WARCRAFT MSVCR120 DLL
 
این خطا نیز دلایل زیادی دارد. ابتدا طبق مطالبی که در قسمت قبل گفته شد از نصب بودن درایور کارت گرافیک و DirectX مطمئن شوید. در صورتی که شما سعی در پچ کردن بازی وارکرافت به پچ 1.27a داشته اید و پس از نصب پچ با این خطا مواجه شده اید، باید بدانید که این پچ منسوخ شده است و کمپانی بلیزارد در پچ 1.27b این مشکل را حل کرده است. لذا باید وارکرافت خود را به این نسخه یعنی 1.27b پچ کنید. با احتمال زیادی مشکل شما حل شده و وارکرافت اجرا می شود. برای دانلود پچ 1.27b به صفحه ی زیر مراجعه فرمایید:
 
 
 اما اگر مشکل شما حل نشد چاره‌ی کار نصب Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 است. این بسته درواقع یک شبه کامپایلر برای زبان برنامه نویسی C است که بازی وارکرافت از آن در ساختار خود بهره می‌برد. لذا باید این پکیج بر روی سیستم شما نصب شده باشد. جهت دانلود ابتدا فایل vcredist_By_WarCraft-Fans.IR.zip را دانلود کرده و سپس با پسورد www.warcraft-fans.ir (تماما حروف کوچک تایپ شود) آن را از حالت فشرده خارج کنید. در ادامه ابتدا فایل vcredist_arm.exe نصب و سپس بر اساس معماری سیستم تان (32 بیتی یا 64 بیتی بودن ویندوز) یکی از دو فایل vcredist_x86.exe (برای ویندوز های 32 بیتی) و یا vcredist_x64.exe (برای ویندوز های 64 بیتی) را نصب کنید. در پایان سیستم خودتان را ریستارت کنید. قطعا مشکل شما حل خواهد شد.
اگر مشکل شما با این روش نیز حل نشد آخرین گزینه دانلود این دو فایل dll و کپی کردن آن ها در کامپیوترتان است. برای این کار ابتدا فایل زیپ MSVCP120_MSVCR120_DLL_By_WarCraft-Fans.IR.zip را دانلود کرده و سپس با پسورد www.warcraft-fans.ir (تماما حروف کوچک تایپ شود) آن را از حالت فشرده خارج کنید. در ادامه دو فایل دی ال ال msvcr120.dll و msvcp120.dll را یک بار در پوشه ای که وارکرافت را نصب کرده اید و یک بار دیگر نیز در مسیر C:\Windows\System32 کپی کنید. ان شاالله با اطمینان 100% مشکل شما حل می شود.
 
 
3) حل مشکل خطای CD-ROM (سی دی رام) حین اجرای بازی وارکرافت 3
 
در صورت مشاهده‌ی این خطا میتوان دلایل زیادی را مطرح کرد. از نصب نبودن کارت گرافیک و DirectX گرفته تا صحیح نصب نشدن وارکرافت 3 و یا ناقص پچ کردن آن. ابتدا مطابق مطالبی که در دو قسمت قبل گفته شد از نصب بودن درایور کارت گرافیک و DirectX و همچنین Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 روی سیستم خودتان مطمئن شوید. سپس وارکرافت 3 را از طریق پچ 1.27b به جدیدترین نسخه ارتقا دهید. توجه داشته باشید که از پچ و سویچر سالم برای این کار استفاده کنید چرا که تزریق فایل های پچ آسیب دیده نیز میتواند این مشکل را سبب شود. لذا از طریق لینک زیر پچ 1.27b را دانلود و طبق آموزش نصب کنید.
 
 
با احتمال بالا این خطا پس از نصب پچ 1.27b برطرف میشود. در غیر اینصورت راه کار پایانی حذف و نصب مجدد وارکرافت است. توجه کنید که برای نصب وارکرافت 3 از نسخه ی رسمی و بدون دستکاری آن استفاده کنید. نسخه ی اصلی بازی وارکرافت 3 را میتوانید از طریق صفحه ی زیر دانلود و طبق آموزش نصب کنید.
 
 
 اگر این روش نیز پاسخگو نبود نشان از این است که ویندوز شما آسیب دیده است و پیشنهاد ما نصب مجدد ویندوز است.
 
4) حل مشکل خطای FATAL ERROR حین اجرای بازی وارکرافت 3
 
FATAL ERROR WARCRAFT
 
این خطا را کمتر وارکرافت بازی است که تجربه نکرده باشد! FATAL ERROR یا به فارسی خطای مهلک در برنامه نویسی به خطایی گفته میشود که در صورت ایجاد آن خطا ادامه‌ی اجرای برنامه ممکن نبوده و برنامه بسته میشود. مثل اینکه شما در زبان برنامه نویسی جاوا یک عدد را بر صفر تقسیم کرده و برنامه را اجرا کنید. با یک FATAL ERROR مواجه میشوید.
همانطور که در شرح خطا در تصویر مشخص است، منشا بروز این خطا حین اجرای بازی وارکرافت 3 عدم توانایی این بازی برای دسترسی به حافظه (هارد دیسک) جهت نوشتن یا خواندن دیتا می‌باشد. اما علت اصلی چیست؟
هارد دیسک های مغناطیسی بر اثر کار مداوم پس از مدتی دچار آسیب هایی در قسمت های بسیار کوچکی از خود شده که "سکتور" نامیده میشوند. این سکتورها در اثر این آسیب ها به اصطلاح Fail میشوند و در نتیجه امکان خواندن یا نوشتن در آن سکتور از بین میرود. کاربری که خطای FATAL ERROR را در وارکرافت 3 دریافت میکند معمولا با خطاهای عجیب و غریب دیگری نیز در سایر برنامه های ویندوز مواجه میشود. از جمله ریستارت های پی در پی و صفحه آبی مرگ ویندوز (Blue Screen) و...
پس تا اینجا متوجه شدیم که این خطا ارتباطی با بازی وارکرافت نداشته و از یک ایراد کلی در کامپیوتر شما ناشی می‌شود فلذا نصب و حذف مجدد وارکرافت کارساز نیست. چاره ی کار مراجعه به یک تعمیرگاه کامپیوتر است. با مراجعه به افراد متخصص در زمینه ی کامپبوتر و اذعان به این که شما مشکل سکتوربندی هارد دیسک دارید، آن ها ابتدا با استفاده از نرم‌افزار های تخصصی سعی در حل مشکل میکنند و در صورت موفقیت آمیز نبودن، سخت افزار هارد دیسک را تعمیر کرده و یا به کل هارد دیسک و ویندوز شما را تعویض میکنند. با این روش مشکل شما 100 درصد حل خواهد شد.
پس به عنوان جمع بندی یادآور میشویم که مشکل FATAL ERROR وارکرافت به هیچ عنوان ارتباطی با این بازی نداشته و یک مشکل کلی در سیستم شما است.
 
پاسخگوی تمامی سوالات شما در قسمت نظرات هستیم
 
مشاهده ی آموزش های زیر جهت حل سایر مشکلات بازی وارکرافت 3 شدیدا توصیه میشود
 
 
به سوپر گروه تلگرامی ما بپیوندید؛ آن جا دوستان زیادی هستند که میتوانند در حل مشکلات به شما کمک کنند
 
 
4.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 4.10 ستاره (15 نظر)