به طرفداران ایرانی وارکرافت خوش آمدید...

آموزش کامل و دانلود کلاینت جی پلی GPlay برای بازی آنلاین مپ دوتا

آموزش کامل و دانلود کلاینت جی پلی GPlay برای بازی آنلاین مپ دوتا

عرض سلام خدمت تمامی طرفداران ایرانی وارکرافت؛

با توجه به درخواست های شما عزیزان در مورد تهیه ی یک آموزش جامع در مورد نرم افزار GPlay (به فارسی جی پلی) امروز تصمیم گرفتیم که به صورت اختصاصی آن را بر روی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت قرار دهیم.

جی پلی یک کلاینت یا نرم افزار برای آنلاین بازی کردن مپ دوتا میباشد. این کلاینت با پچ 1.26 سازگار بوده و از جدیدترین مپ های RGC که توسط توسعه دهنده ی روس DracoL1ch ساخته میشود استفاده میکند.

متاسفانه چند مدت پیش به دلایلی این کلاینت فیلتر شد؛ بنابرین توجه داشته باشید که برای ثبت نام اکانت جدید و بازی در کلاینت GPlay، شما نیازمند یک نرم افزار گذر از تحریم یا همان VPN میباشید.

کلاینت GPlay دیگر پلیر ایرانی ندارد!

به عنوان یک توصیه مهم به شما پلیرهای وارکرافت که به دنبال بازی آنلاین مپ دوتا هستید؛ کلاینت جی پلی به دلیل همان مشکل فیلترینگ دیگر پلیر ایرانی ندارد پس به جای آن از کلاینت های RGC یا Atinad و یا GameRanger استفاده کنید.

دانلود GPlay

دانلود GPlay

خب مقدمه تا اینجا کافیست؛ حالا به سراغ آموزش میرویم!

آموزش کامل نصب جی پلی اختصاصی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت

پیشنیازهای مهم نصب GPlay: توجه داشته باشید که قبل از هر کاری باید شما وارکرافت سالم و پچ 1.26 را روی سیستم خود داشته باشید. پس سه مرحله ی زیر را حتما حتما انجام دهید و از وارکرافت نصب شده بر روی سیستم خود مطمئن باشید.

پیشنیاز 1) نصب بودن بازی وارکرافت سالم و اصلی (بدون دستکاری)

در ابتدا برای تجربه ی یک بازی آنلاین بدون خطا و دردسر باید وارکرافت اصلی (بدون دستکاری) را بر روی کامپیوتر خود نصب داشته باشید. خوشبختانه این نسخه از وارکرافت هم اکنون بر روی وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت موجود و قابل دانلود و نصب میباشد. لذا پیشنهاد ما این است که این نسخه را طبق آموزشی که در همان صفحه ی دانلود بازی وارکرافت (لینک زیر) قرار داده ایم نصب کنید.

دانلود بازی Warcraft 3 نسخه ی سالم و بدون دستکاری

پیشنیاز 2) نصب بودن پچ 1.26a بر روی وارکرافت

شما باید وارکرافت خود را (که از وبسایت ما در مرحله ی قبلی دانلود و نصب کردید) پچ و یا همان آپدیت کرده باشید. برای پچ کردن وارکرافت لطفا به صفحه ی زیر رفته و از قسمت پچ 1.26a آموزش آن را مطالعه کرده و فایل پچ را نصب کنید.

دانلود پچ 1.26a برای نصب روی وارکرافت

پیشنیاز 3) دانلود و کپی جدیدترین مپ دوتا در پوشه ی وارکرافت

جدیدترین نسخه ی مپ دوتا که DracoL1ch منتشر کرده است را از صفحه ی زیر دانلود کرده و داخل پوشه ی Maps\Download در مسیر وارکرافت کپی کنید. مثال:

C:\Program Files (x86)\Warcraft III\Maps\Downloads

دانلود جدیدترین مپ دوتا برای بازی آنلاین در جی پلی و RGC

حال به سراغ نصب جی پلی میرویم:

ابتدا فایل نصبی جدیدترین نسخه ی جی پلی را از لینک زیر دانلود کنید: (میبایستی نرم افزار گذر از تحریم یا همان VPN خود را روشن کنید)

دانلود نرم افزار جی پلی GPlay با لینک مستقیم

حال آن را اجرا کنید و مراحل نصب را بدون تغییر خاصی مطابق تصاویر زیر دنبال کنید.

آموزش نصب نرم افزار جی پلی Gplay

آموزش نصب نرم افزار جی پلی Gplay

آموزش نصب نرم افزار جی پلی Gplay

آموزش نصب نرم افزار جی پلی Gplay

آموزش نصب نرم افزار جی پلی Gplay

آموزش نصب نرم افزار جی پلی Gplay

با کلیک روی دکمه ی Finish پس از گذشت چند لحظه نرم افزار جی پلی اجرا میشود. ممکن است در این مرحله پنجره ای باز شده و یک سری فایل به صورت خودکار دانلود شود که باید صبر کنید تا مراحل طی شود و این فایل ها که برای آپدیت جی پلی به جدیدترین نسخه میباشد، دانلود و نصب شوند.

حال پنجره ی اول نرم افزار نمایش داده میشود:

آموزش کامل جی پلی GPlay

در این مرحله فرض بر این است که شما اکانتی در جی پلی ندارید و میخواهید یک جدید آن را بسازید. پس مطابق آنچه که در مقدمه گفته شد میبایستی نرم افزار گذر از تحریم یا همان VPN خود را روشن کنید و به سایت زیر بروید:

سایت ثبت نام در جی پلی: https://www.gplay.gg/register

به محض ورود به سایت با یک فرم ساده ی ثبت نام مواجه میشوید. مشخصات خود را مشابه نمونه ی زیر در آن وارد کرده و فرم را تکمیل کنید:

آموزش ثبت نام در جی پلی

در زمینه ی اول نام کاربری یا همان یوزرنیم دلخواه خود را به انگلیسی وارد کنید. (توجه کنید که این یوزرنیم نباید قبلا توسط شخص دیگری گرفته شده باشد یا اینکه حروف فارسی در آن باشد فقط حروف و ارقام انگلیسی مجاز است)

در زمینه ی دوم و سوم آدرس ایمیل خود را وارد کنید. (توجه داشته باشید که باید آدرس ایمیل شما واقعی و متعلق به خودتان باشد چرا که پس از ثبت نام لینک فعالسازی به ایمیل شما ارسال میشود. ایمیل خود را با دقت و بدون www وارد کنید)

در زمینه ی چهارم و پنجم یک رمز دلخواه وارد کنید (توجه کنید که هر دو رمز باید یکسان باشد و حداقل 8 کاراکتر شامل عدد و رقم انگلیسی باشد)

حالا در مرحله ی آخر روی مربع I'm not a robot کلیک کنید تا تیک سبز بخورد. و سپس روی دکمه ی آبی رنگ Register کلیک کنید.

آموزش کامل Gplay

همانطور که میبینید جی پلی به شما میگوید که باید ایمیل خود را فعالسازی کنید. پس روی دکمه ی Send Validation Email کلیک کنید:

آموزش فعالسازی اکانت جی پلی

در این مرحله یک پیام سبز رنگ در بالا سمت راست سایت و با عنوان Success نشان داده میشود که حاکی از ارسال ایمیل تاییدیه اکانت به ایمیل شماست. حالا به داخل صندوق پستی الکترونیک یا همان اینباکس ایمیل خود بروید و روی ایمیل دریافت شده از جی پلی (Activate GPlay Account) کلیک کنید و آن را باز کنید:

آموزش ساخت اکانت Gplay

سپس مطابق تصویر زیر روی لینک فعالسازی آبی موجود در ایمیل کلیک کنید.

آموزش تایید اکانت جی پلی

پس از کلیک روی آن به صفحه ی زیر منتقل میشوید که نشان از فعالسازی موفقیت آمیز اکانت جی پلی شما دارد:

آموزش جی پلی

خب کار ساخت اکانت جی پلی همینجا تمام است! حالا به همان پنجره ی اول جی پلی روی ویندوز برگردید و سپس نام کاربری و رمز عبور خود را به ترتیب وارد کرده و بعد از آن روی دکمه ی Login کلیک کنید تا وارد جی پلی شوید.

آموزش ورود به جی پلی

پس از چند لحظه وارد پنجره ی اصلی جی پلی خواهید شد:

آموزش کامل GPlay

کار با جی پلی خیلی ساده است. در لیست روم ها رومی را انتخاب کنید که مشکی رنگ است و پلیرهای زیادی در آن هستند. در اینجا ما روی روم Div C - Room 1 که 230 نفر پلیر دارد دابل کلیک میکنیم تا باز شود.

آمورش کار با جی پلی GPlay

همانطور که میبینید یک سری بازی به رنگ سبز در پایین سمت راست صفحه لیست شده است. اینها بازی های هاست شده هستند که میتوانید به آن ها جوین شوید. خودتان نیز میتوانید با کلیک روی دکمه ی قرمز رنگ Host هاست شوید. در اینجا ما روی دکمه ی آبی رنگ Start Game کلیک میکنیم تا وارکرافت باز شود و در یکی از هاست هایی که بقیه پلیرها ساخته اند جوین شویم و بازی کنیم.

برای بار اول ممکن است با یک پنجره ای مثل تصویر زیر مواجه شوید. در این مرحله گیم رنجر برای بررسی پوشه ی وارکرافت و نصب ضد هک و فایل game.dll مخصوص و... نیاز دارد که یک سری فایل را از سرور خودش دانلود و آنها را در پوشه ی وارکرافت شما نصب کند. پس روی دکمه ی Download Frozen Throne Patch 1.26 کلیک کنید و صبر کنید تا فایل ها دانلود نصب شده و سپس وارکرافت باز شود. حجم فایل دانلودی حدود 50 مگابایت میباشد و زمان دانلود نیز به سرعت اینترنت شما بستگی دارد.

آموزش نصب پچ 1.26 در جی پلی

پس از اجرای وارکرافت و ورود به قسمت Local Area Network لیست هاست ها را مشاهده میکنید. به دلخواه روی یکی از آنها دابل کلیک کنید تا وارد لابی شوید:

آموزش کامل جی پلی

آموزش کلاینت GPlay

پس از ورود به لابی و پر شدن آن، هاست بازی را استارت میکند. شما باید فقط منتظر بمانید.

آموزش جی پلی

کار تمام است! به دوتا آنلاین خوش آمدید. اگر تمام مراحل بالا را به درستی انجام داده باشید بدون هیچ مشکلی وارد بازی آنلاین خواهید شد. در صورتی که در هر مرحله از این آموزش به مشکل برخورد کردید، میتوانید در قسمت نظرات از ما سوال بپرسید تا شما را راهنمایی کنیم. و یا اینکه به سوپر گروه وارکرافت ایران بپیوندید. آنجا خیلی از پلیرهای حرفه ای هستند که کمکتان خواهند کرد. آدرس ورود به گروه تلگرام وبسایت طرفداران ایرانی وارکرافت:

https://www.warcraft-fans.ir/telegram

4.5454545454545 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 4.55 ستاره (11 نظر)