به طرفداران ایرانی وارکرافت خوش آمدید...

آموزش حل مشکلات گیم رنجر ایتالیک و جوین شدن به روم

یا سلام خدمت وارکرافت بازان عزیز ایران؛

این صفحه جهت حل مشکلات شما در گیم رنجر ایجاد شده است. لذا تمام آموزش های مندرج در آن را به صورت کامل مطالعه کرده و هر چند مدت یک بار به این صفحه سری بزنید تا در صورت وجود راه حل های جدید از آن ها مطلع شوید. همچنین هر گونه سوالی در رابطه با گیم رنجر داشتید آن را در بخش نظرات در انتهای صفحه مطرح نموده و یا اینکه به سوپرگروه تلگرامی ما به آدرس زیر بپیوندید:

https://www.warcraft-fans.ir/telegram

حل مشکلات گیم رنجر

همچنین اگر شما از چگونگی نصب، ساخت اکانت و یا ورود به گیم رنجر آگاهی ندارید و مبتدی هستید، لطفا ابتدا آموزش زیر را که به صورت تصویری و مرحله به مرحله و ویدئویی قرار داده شده است مطالعه کنید:

دانلود و آموزش کامل نرم افزار گیم رنجر (نصب + ساخت اکانت + بازی آنلاین دوتا + حل مشکلات)

 

حل مشکل ایتالیک (Italic) در گیم رنجر

آیا تا کنون پیش آمده است که حین ساخت روم و یا جوین شدن به یک روم در گیم رنجر با خطاهای زیر روبه‌رو شوید؟ آیا شده است که پس از ورود به یک روم در گیم رنجر بلافاصله هاست شما را کیک (Kick) کند؟ نمیدانید که ایتالیک به چه معناست؟ یا اینکه چگونه از حالت ایتالیک خارج شوید؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال ها لطفا قسمت زیر را با دقت مطالعه بفرمایید.

خطای Gameranger Firewall Problem

gameranger firewall حل خطای

خطای Gameranger Port-Restricted Cone Nat Router

gameranger port restricted cone nat router حل مشکل

خطای Gameranger Symmetric Nat Router

gameranger symmetric nat router حل خطای

در خطای اولی (Gameranger Firewall Problem) شما به هیچ عنوان اجازه ی ساخت روم و یا جوین شدن به روم را ندارید؛ چون دکمه ی Continue وجود ندارد.

در خطای دومی و سومی بر خلاف حالت قبل دکمه ی Continue وجود دارد یعنی میتوانید روم بسازید و یا به روم جوین شوید؛ اما ممکن است با مشکل مواجه شوید.

در تمام موارد فوق در اصطلاح گیم رنجر شما ایتالیک شده اید. هاست ها معمولا پلیرهای ایتالیک را از روم کیک (Kick) میکنند چرا که این پلیر ها در %99 مواقع نمیتوانند وارد وارکرافت شوند و یا اگر هم وارد وارکرافت شوند نمیتوانند گیم هاست شده را پیدا کنند و جوین شوند. اما ایتالیک به چه معناست؟ همانطور که میدانید ایتالیک به معنای مورب (کج) بوده و دلیل استفاده پلیرها از این واژه این است که پلیرهایی که در اتصال خود با سرور گیم رنجر مشکل دارند، به فرم ایتالیک در روم نمایش داده میشوند. اما چگونه بفهمیم که یک پلیر در روم ایتالیک میباشد؟ برای نمونه به تصویر زیر توجه کنید:

gameranger italic خطای ایتالیک

 پلیر های orishimaru و Nazrael که با فلش قرمز به آنها اشاره کرده ایم ایتالیک هستند (به کج بودن اسمشان توجه کنید). اما چگونه بفهمیم که خود ما ایتالیک هستیم؟ قبلا گفتیم که نام شما همیشه به رنگ قرمز در روم نمایش داده میشوید، ولی اگر شما ایتالیک باشید یک آیکون مشکی رنگ کوچک (علامت سرور) جلوی اسم شما نمایش داده میشود. مانند شکل زیر که با فلش قرمز به آن اشاره شده است:

gameranger italic host خطای ایتالیک

در تصویر بالا Mohamad Reza که خود ما هستیم، ایتالیک شده ایم و لذا مشکل داریم. توجه کنید که پلیری که ایتالیک باشد به هیچ عنوان نمیتواند هاست شود؛ چرا که طبیعی است بنابر چیزی که در بالا گفتیم سایر پلیرهای روم نمیتوانند به بازی که شما هاست آن هستید جوین شوند.

ولی دلیل ایتالیک شدن در گیم رنجر چیست؟

  • ایتالیک شدن دلایل فراوانی دارد؛ از لحاظ فنی این مشکل به دلیل این پیش می‌آید که گیم رنجر نمیتواند از طریق پروتوکل UDP بر روی پورت 16000 داده های لازم برای شبکه شدن و آنلاین بازی کردن را به کامپیوتر شما بفرستد. این امر دلایل فراوانی دارد، از جمله بسته بودن پورت 16000 در فایروال ویندوز (یا نرم افزار آنتی ویروس)، مشکل تتنظیمات بخش Port Forwarding روتر (یا همان مودم-روتر ADSL شما) و یا حتی در برخی موارد محدودیت ISP (شرکت ارائه دهنده ی اینترنت شما).
  • همچنین در برخی موارد سیستم امنیتی گیم رنجر IP شما را که IP ایران است، نامناسب تشخیص داده و آن را بلاک میکند. متاسفانه با بررسی های به عمل آمده متوجه شدیم دلیل این امر لفت دادن های پی در پی پلیرهایی با آی پی ایران میباشد. در نتیجه گیم رنجر عطای حضور پلیرهای ایرانی را به لقایش بخشیده است!
  • و علت بعدی که در بسیاری از مواقع باعث ایتالیک شدن شما در گیم رنجر میشود، سرعت نامناسب و پینگ بالای اتصال اینترنت شما میباشد.

در نهایت برای حل مشکل ایتالیک باید چه کار کنیم؟ چگونه در گیم رنجر از ایتالیک خارج شویم؟

با توجه به دلایلی که در بالا ذکر کردیم، برای خارج شدن از حالت ایتالیک در گیم رنجر چند راه حل را باید امتحان کنیم؛ اما ممکن است هیچ کدام از این راه حل ها جواب ندهد! لذا ما هر روشی که کارساز بوده و قبلا جواب داده است را در این قسمت نوشته ایم:

  • خاموش کردن فایروال ویندوز (یا آنتی ویروس): فایروال یا به فارسی همان دیوار آتش، وظیفه ی کنترل ترافیک ورودی و خروجی شبکه ی کامپیوتر شما را دارد و بر اتصال اینترنت نظارت میکند و رفتارهای مشکوک را بلاک میکند؛ لذا ممکن است ترافیک مربوط به گیم رنجر را نیز مسدود کند (پورت 16000 را بسته باشد). پس اگر شما مشکل ایتالیک شدن دارید، ممکن است غیرفعال کردن آنتی ویروس یا فایروال ویندوز به شما کمک کند که از Italic خارج شوید. متاسفانه چون نرم افزارهای آنتی ویروس انواع مختلف داشته و در نسخه های مختلف ویندوز نحوه ی خاموش کردن Firewall متفاوت میباشد، لذا ما نمیتوانیم آموزش این کار را در این قسمت قرار دهیم. جهت خاموش کردن آنتی ویروس و فایروال میتوانید به فارسی در گوگل جستجو کنید و یا با یک تعمیرکار کامپیوتر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.
  • خاموش و روشن کردن مودم ADSL: با خاموش و روشن کردن مودم خود میتوانید یک IP جدید بگیرید که ممکن است مشکل ایتالیک بودن شما را حل کند. با این کار اگر اینترنت شما مشکلی داشته باشد یا کند شده باشد، این مورد فیکس خواهد شد.
  • استفاده از VPN: به دلیل آن چه که در بخش بالا در مورد IP ایران و محدودیت های گیم رنجر برای برخی آی پی های کشور ایران گفته شد، لذا ممکن است یک نرم افزار VPN به شما خیلی کمک کند و مشکل ایتالیک بودن شما حل شود. به دلیل قوانین کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران، ما مجاز به دادن آموزش برای دسترسی به VPN به شما نبوده و بابت این امر از شما عذرخواهی میکنیم.
  • خروج از گیم رنجر و ورود مجدد به آن: بعد از امتحان تمام روشهای فوق، حتما بایستی گیم رنجر خود را کامل ببندید و مجددا آن را باز کنید. برای این کار روی منوی File (در بالای گیم رنجر) کلیک کرده تا باز شود؛ سپس Exit را بزنید. بعد مجددا روی آیکون گیم رنجر در دسکتاپ دابل کلیک کرده تا مجددا وارد شوید.

اینترنت موبایل (حتی 4.5G ایرانسل!) به شدت با گیم رنجر مشکل دارد و پلیر ایتالیک میشود!

طبق بررسی های به عمل آمده توسط خود ما و همچنین استفاده از تجربیات دوستان صاحب تخصص در گیم رنجر، متوجه شدیم که این نرم افزار به دلایلی (که همان بسته بودن پورت 16000 در اپراتورهای موبایل به دلیل استاتیک آی پی بودن نتورک) با اینترنت موبایل اپراتورهای ایران (چه ایرانسل یا همراه اول یا رایتل) به شدت مشکل داشته و حتی پلیر در صورت استفاده از VPN همچنان ایتالیک خواهد ماند. متاسفانه تیم مدیریت ما این موضوع را با یک تست بررسی کرده و نتیجه تایید شده است. در قسمت زیر ما و دو تن از دوستان خود این قضیه را بررسی کردیم و نتیجه همان ایتالیک شدن پلیر soheil که از اینترنت موبایل 4.5G ایرانسل استفاده میکرد بود. حتی دوست ما از VPN نیز استفاده نمود ولی باز هم Italic باقی ماند (با این که فایروال و آنتی ویروس هم خاموش بود). لذا همانطور که گفتیم ممکن است هیچکدام از روش های فوق برای خارج شدن از ایتالیک در گیم رنجر جواب ندهد! در این مورد تنها راه باقیمانده استفاده از اینترنت ADSL میباشد که آن هم شاید بتواند مشکل را حل کند!

پلیر هاست (Mohamad) پلیر soheil را ایتالیک میبیند

gameranger italic مشکل ایتالیک گیم رنجر

متاسفانه پلیر soheil چون از اینترنت موبایل استفاده میکند و حتی با وجود استفاده از VPN باز هم ایتالیک است!

gameranger italic مشکل ایتالیک گیم رنجر

ما پیوسته به دنبال روش های خلاص شدن از شر مشکل ایتالیک در گیم رنجر هستیم و در صورت یافتن روش های جدید حتما در این بخش آن ها را معرفی خواهیم نمود.

 

حل مشکل جوین نشدن به روم (فیلتر شدن گیم رنجر)

اخیرا و پس از مشکلات سراسری که در اینترنت کشور به دنبال فیلترینگ تلگرام ایجاد شد، دسترسی اکثر پلیرها به گیم رنجر نیز مختل شده و عملا دیگر امکان ساخت روم جدید و یا جوین شدن به روم گیم رنجر وجود ندارد. علت اصلی این مشکل هنوز مشخص نیست چرا که سایت اصلی گیم رنجر فیلتر نشده و در دسترس میباشد پس نمیتوان با قطعیت گفت که مشکل ناشی از فیلتر شدن گیم رنجر میباشد. ولی هر چه که هست ظاهرا اختلالات عمدی که از سوی اینترنت اتوریتی (زیرساخت) جهت مختل کردن تلگرام اعمال شده، دامن‌گیر این کلاینت محبوب یعنی گیم رنجر نیز شده است. از طرفی سوال اینجاست که چرا پلیرهای RGC یا آتیناد با این مشکلات مواجه نیستند؟! حقیقتا علت این امر نیز هنوز برای ما مشخص نبوده و ما پاسخی برای آن نداریم!!

حتی استفاده از VPN یا پروکسی در گیم رنجر نیز این مشکل را حل نمیکند. البته لازم به ذکر است که عده ی کمی از پلیرها اصلا مشکلی با گیم رنجر نداشته و مثل سابق در آن حضور دارند. خلاصه هر چه که هست چون علت امر به صورت واضح مشخص نیست، طبیعتا راه حل دقیقی برای حل این مشکل نیز وجود ندارد. اما اخیرا یکی از پلیرهای گیم رنجر در قسمت زیر همین صفحه در یک کامنت راه حلی برای این مشکل ارائه کرده. راه حل نیز بسیار ساده می باشد:

1) ابتدا گیم رنجر را باز میکنیم.

2) سپس پنجره ی گیم رنجر را Close میکنیم (توجه داشته باشید که گیم رنجر را Exit نمیکنیم)

3) چند دقیقه صبر میکنیم.

4) حال گیم رنجر را مجددا از تسکبار (Taskbar) بالا می آوریم.

5) روی روم مورد نظر کلیک میکنیم.

میبینید که بدون هیچ مشکلی وارد روم خواهید شد! این روش هیچ مبنای فنی و علمی نداشته ولی به طرز عجیبی کار میکند! دوست خوب ما Nima برای اثبات این موضوع از همین روند فیلم تهیه نموده و برای ما ارسال کرده است. ما نیز آن را در قسمت زیر قرار داده ایم:

لطفا شما نیز اگر راه حلی برای مشکل گیم رنجر دارید در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید تا بر روی سایت قرار بدهیم.
4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 4.83 ستاره (3 نظر)

نظرات (79)


This comment was minimized by the moderator on the site

salam khaste nabashid chetor mishe tike gozine late join game ranger o faal kard?!?!
\

علی
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
امکانش نیست. این گزینه اصلا به چه درد میخوره؟

مدیر کل وبسایت
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام میخواستم بدونم با مودم پارس انلاین میشه رفت تو گیم رینجر؟؟ من دوستم با همین مودم رفت از مخابرات هم نگرفت و وصل شد به گیم رینجر و مشکلی پیش نیومد پرت 16000 هم باید وصل باشع درسته؟؟؟

امیررضا
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام لطفا روش بازکردن پورتال ۱۶۰۰۰۰ را بگین ممنون

H.k
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
متاسفانه یک روش کلی نداره. برای هر مودم و روتری متفاوته. این برای مودم TP Link:
https://www.noip.com/support/knowledgebase/setting-port-forwarding-tp-link-router

مدیر کل وبسایت
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام چند روزیه گیم رنجر مشکل داره نمیدونم چرا فقط با وی پی ان میشه واردش شد چندتا دی اس ان که برای دور زدن تحریمه رو هم تنظیم کردم اما تاثیری نداشت یعنی از داخل فیلتر شده؟

Abdollah
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نه از داخل فیلتر نیست. ولی آی اس پی ها پورت ها رو محدود کردن. نت شما موبایله؟؟؟

مدیر کل وبسایت
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
به سلامتی گیم رنجر از فیلترینگ در اومد.

mehran
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من با نت موبایل میام با خط ایرنسل چرا بعد 15 دقیقه بازی گیر میکنه میاد بیرون میشه .

sajad
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
دلیلش رو نمیدونم واقعا شاید مشکل از وارکرافت باشه.

مدیر کل وبسایت
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ادمین میگم با نت ایرانسل وصل شدم ولی ایتالیک نشدم و گیم هاست شده رو هم پیدا میکنم شما گفتید با نت ایرانسل 100 درصد ایتالیک میشید با نت مخابرات که میرم ایتالیک میشم

AA
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله درسته. گاهی اوقات یکی از IP های ایرانسل پورت رو فوروارد میکنه. این در موارد خیلی کمی پیش میاد.

مدیر کل وبسایت
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام جناب مدیر میشه اسم اون تحریم شکنی که استفاده میکنید بگید ؟....

محمد
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اینجا نمیشه دوست عزیز. به گروه تلگرام بیاید خدمتتون میگیم:
https://www.warcraft-fans.ir/telegram

مدیر کل وبسایت
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید اقای مدیر
من با vpn siphon 3 وصل میشم ولی نمیاد باز مینویسه connected شما با چه برنامه ای وصل میشید به من هم اسمش بگید امتحان کنم
خیلی ممنون میشم خدا قوت

mehran
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اینجا نمیشه دوست عزیز. به گروه تلگرام بیاید خدمتتون میگیم:
https://www.warcraft-fans.ir/telegram

مدیر کل وبسایت
This comment was minimized by the moderator on the site

من پروکسی مرورگر تور رو تنظیم کردم واسه گیم رنجر . کانکت میشه پینگش هم از فیلتر شکن هات اسپات شیلد خیلی بهتره . فقط مسئله اینه که وصل میشه ، روم هارو هم نشون میده ولی وقتی می خوای جویین بشی می زنه firewall problem طبق آموزشام جلو رفتم جواب نداد. حالا شمام تست کنید اگه اوکی شد که اطلاع رسانی کنید.

علی کوهی
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
ایراد اینجاست که خود اون پروکسی ها درسته آی پی رو از کشور ایران عوض میکنن و فیلترینگ رو دور میزنن، ولی خودشون پورت 16000 رو فوروارد نمیکنن. فقط برای وب هستن پورت 80 و 443 پس به هیچ درد گیم رنجر نمیخورن و اون خطای فایروال میاد. تنها راه VPN بدون محدودیته.

مدیر کل وبسایت
هیچ نظری تاکنون ثبت نشده است؛ شما نخستین نفر باشید.
نمایش نظر بیشتر

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. نظرات مهمان پس از تایید مدیر کل وبسایت نمایش داده خواهند شد. پیشنهاد می کنیم که در وبسایت ما ثبت نام نموده و یا وارد شوید.
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت