به طرفداران ایرانی وارکرافت خوش آمدید...

روش استفاده از Alpha Tile در ساختن مپ های وارکرافت

روش استفاده از Alpha Tile در ساختن مپ های وارکرافت

AlphaTile

سلام به همه دوستان!

امروز میخوام استفاده از Alpha Tile رو بهتون آموزش بدم. این روش، باعث میشه تا زمین مپ از Tile های متفاوت خالی بشه و شما میتونید به جای زمین مپ هرچی که دلتون بخواد بذارید مثل عکس بالا که من از اون کاشی های سنگی استفاده کردم. این عکس رو برای این گذاشتم که بدونید شما میتونید و استعدادشو دارید که از مغزتون استفاده کنید و یه مپ تروتمیز و پرکاربرد با Terrain حیرت انگیز بسازید که خودتون کیف کنید. من که از ساختن این Terrain خیلی لذت بردم.

خب بریم سراغ تایل آلفا(Alpha Tile) و روش به کارگیریش:

برای این کار ابتدا باید یه فایل blp رو از این لینک دانلود کنید و طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • World Editor رو باز کنید و F12 رو بزنید تا Import Manager باز بشه. بعد فایل blp که دانلود کردید رو Import کنید:
نشان دادن
AlphaTile1
  • بعد از اون باید مسیر فایل رو به تایلی که میخوایم و به درد نمیخوره عوض کنیم. من اینجا تایل Rough Dirt که مال Icecrown Glacier هست تو مسیر فایل blp مون جای گذاری کردم شما هم همین کارو بکنید. دقیقا مثل شکل زیر مسیر رو عوض کنید و Ok رو بزنید:
نشان دادن
AlphaTile2
  • حالا مپ رو ذخیره کنید و ببندید و دوباره بازش کنید و T رو بزنید تا Terrain Palette باز بشه، وقتی تایل Rough Dirt رو انتخاب کنید و روی زمین مپ بکشید، خواهید دید که زمین مپ محو میشه و فقط آسمون وجود داره مثل شکل زیر:(دقت کنین که Tileset مپتون حتما Icecrown Glacier باشه)
نشان دادن
AlphaTile3
 
خب کار ما تموم شد. اگه به عکس اول پست نگاه کنید می بینید که من دقیقا از همین Alpha Tile استفاده کردم و به جای زمین مپ، اون کاشی های سنگی رو گذاشتم.
امیدوارم از مغزای پروفسوریتون استفاده کنید و مپ ها و Terrain های حیرت انگیز بسازید. میتونید مپ هایی که ساختید رو توی تالار گفتگو به اشتراک بذارید. ما حتما بهشون توجه میکنیم شک نکنید!
five star rating gotgame XRGqrD clipart
 
لذت ببرید!
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 5.00 ستاره (2 نظر)