به طرفداران ایرانی وارکرافت خوش آمدید...

آموزش ساخت تریگرهای پیشرفته وارکرافت 3

آموزش ساخت تریگرهای پیشرفته وارکرافت 3

Warcraft 3 Logo2

سلام به همه دوستداران وارکرافت!

خب، تو آموزش قبلی تریگرهای ساده رو بررسی کردیم. حالا تو این آموزش میخوام بهتون تریگرهای پیشرفته رو آموزش بدم.

کار با زمان سنج(Timer) و متغیر(Variable)

 شماره اول: ساخت Timer و چگونگی استفاده از آن

خب، برای ساختن یک Timer به صورت زیر عمل کنید:

اینجا ما میخوایم یه Timer دو دقیقه ای بسازیم تا وقتی که 2 دقیقه تموم بشه 5 تا یونیت ایجاد بشن و به یک جای خاص حمله کنند. یه Variable به هر اسمی که میخواین برای Timer بسازید و یه متغیر TimerWindow هم برای تایمری که ساختید به شکل زیر، درست کنید:

شکل 1 - ساخت متغیر Timer
2
شکل 2 - ساخت متغیر Timer Window
3
شکل 3 - ساخت تریگر Timer
4
به این شکل ما یک تایمر 2 دقیقه ای رو ساختیم و حالا وقتی که از شروع بازی 5 ثانیه بگذره این تایمر شروع میشه. حالا باید تریگری بسازیم که بعد از پایان یافتن Timer، یونیت ها ساخته بشن و به مکان خاصی که مورد نظر هست حمله کنند یا هرکاری کنن که شما خواسته باشید. برای این کار یک تریگر جدید با هر اسمی که خواستین بسازید و به صورت زیر عمل کنید:
اول Variable های یونیت ها رو با هر اسمی که میخواین بسازید و مثل شکل زیر بعد از ایجاد هر یونیت براش Set Variable رو قرار بدید. من اینجا میخوام 5 تا Felguard بسازم و اسماشون رو به ترتیب Felguard01 و Felguard02 و Felguard03 و Felguard04 و Felguard05 گذاشتم:
شکل 4 - ساخت تریگر ایجاد یونیت ها بعد از تمام شدن زمان تایمر
5
حالا وقتی که زمان Timer که همون 2 دقیقه است تموم بشه 5 تا Felguard در منطقه(Region) های Spwan01 و Spwan02 و Spawn03 و Spawn04 و Spawn05 ساخته می شوند(Region ها رو همون اول بسازید).
 
خب تا اینجا شماره اول رو بررسی کردیم. تا چند وقت دیگه شماره های بعدی و ساخت سینماتیک رو هم بررسی میکنیم. نظر فراموش نشه!
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 5.00 ستاره (3 نظر)