به طرفداران ایرانی وارکرافت خوش آمدید...

بتل دات نت چیست؟

بتل دات نت چیست؟

درود بر تمامی هم میهنان عزیز وارکرافت دوست؛

امروز میخواهیم به سوالاتی که خیلی از دوستان در مورد بازی وارکرافت 3 و بتل دات نت (Battle.NET) میپرسند پاسخ بدهیم. پس لطفا تا انتهای آموزش با ما همراه باشید...

بتل دات نت (Battle.NET) چیست؟

بتل دات نت نام تجاری سرور بلیزارد (کمپانی بزرگ سازنده ی بازی وارکرافت) میباشد. بتل دات نت در واقع سرور اصلی و مادر وارکرافت و دیابلو و دنیای وارکرافت و خلاصه تمامی بازی های این کمپانی است. این سرور تحت دامنه ی battle.net فعالیت میکند. همچنین بتل دات نت نام کلاینت دسکتاپ این کمپانی نیز میباشد و برای اجرای بازی های مثل قهرمانان طوفان (Heroes of the Storm)، دنیای وارکرافت (World of Warcraft)، قلب سنگی (Hearthstone) و... لازم است بر روی سیستم گیمر نصب باشد.

دکمه ی بتل دات نت در بازی وارکرافت 3 چه کار میکند؟

battle net button دکمه بتل دات نت وارکرافت

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که با کلیک روی این دکمه در صفحه ی اول بازی وارکرافت 3 چه اتفاقی می افتد؟!

دکمه ی Battle.net شما را به سرور اصلی و مادر وارکرافت 3 که تمام پلیرهای دنیا در آن حضور دارند، وارد میکند. این سرور از همان روز اول انتشار این بازی در سال 2003 فعال بوده و همه روزه میلیون ها گیمر در آن پلی میدهند. در این سرور به راحتی و بدون دردسر و استفاده از هیچگونه نرم افزاری شما میتوانید با دوستان خود و سایر پلیرها به صورت آنلاین هر مپی را بازی کنید؛ از مپ دوتا گرفته تا مپ های ساده (Melee) وارکرافت مثل Ice Crown! بدون لگ و بدون هیچ دردسری! (مثل ایتالیک شدن در گیم رنجر یا خطای سی دی رام در RGC و...)

نمایی از داخل بتل دات نت وارکرافت 3

بتل دات نت چیست

ولی اما...

چرا بتل دات نت برای من کار نمیکند؟!

آیا شما هم با کلیک روی دکمه ی بتل دات نت با خطاهای عجیب و غریب مثل موارد زیر مواجه میشوید؟!

warcraft invalid cd key خطای وارکرافت بتل دات نت

warcraft invalid cd key خطای وارکرافت بتل دات نت

warcraft invalid cd key خطای وارکرافت بتل دات نت

تمامی خطاهای فوق یک معنی دارند؛ شما وارکرافت را غیرقانونی نصب کرده اید! (بله تو این دوره زمونه گربه هم در راه رضای خدا موش نمیگیره حالا چه برسه به کمپانی بزرگ بلیزارد با هزاران کارمند و بازی ساز!) برای بازی وارکرافت چه به صورت آفلاین چه آنلاین شما باید مبلغی حدود 20 دلار آمریکا (و برای اکانت های منطقه ی اروپا 20 یورو) بپردازید تا لایسنس قانونی را تهیه کرده و اجازه ی بازی داشته باشید. با پرداخت این پول به شما یک سی دی کی داده خواهد شد که به واسطه ی آن شما میتوانید وارکرافت را نصب کرده و در بتل دات نت آنلاین بازی کنید. 

اما شاید برای شما سوال پیش آید که مثلا وارکرافتی که ما در سایت قرار داده ایم و حتی برای نصب آن CD-Key را نیز در اختیار شما قرار داده ایم، چرا کار میکند و بدون مشکل میتوانیم وارکرافت بازی کنیم؟! بله این سیاست بلیزارد میباشد که پس از انتشار پچ 1.28 فایل نصبی وارکرافت را برای عامه ی پلیر ها (چه آن ها که سی دی کی خریده اند چه افرادی مثل ما که CD-Key قانونی نداریم) بر روی سایت خود منتشر کرد. با استفاده از این فایل شما میتوانید حتی با کمک یک سی دی کی سوخته (CD-Key ی که بن شده است و دیگر اجازه ی بازی در بتل دات نت به آن داده نمیشود مثل تصویر بالا) وارکرافت را نصب کنید ولی چون CD-Key شما سوخته است (یعنی جعلی میباشد) اجازه ندارید در بتل دات نت بازی کنید و لذا با خطاهایی مانند تصاویر بالا رو به رو میشوید.

پس به عنوان جمع بندی: بدون پرداخت 20 دلار و خرید سی دی کی قانونی بازی وارکرافت 3، شما نخواهید توانست در سرور اصلی بلیزارد یا همان Battle.net بازی کنید.

چگونه بازی وارکرافت اصلی را بخرم؟ از کجا باید سی دی کی وارکرافت را تهیه کنم؟

جالب است بدانید که بازی وارکرافت پس از 15 سال گذشتن از تاریخ انتشار آن هنوز در سایت رسمی بیزارد قابل خریدن میباشد. چرا که ظاهرا بلیزارد دست بردار نبوده و مخصوصا با این آپدیت های اخیر خود (یعنی پچ 1.28.5 و 1.29 تست) شاهکار کرده و حالاحالاها قصد ندارد که توسعه ی این بازی را متوقف کند. بنابرین شما نیز اگر 20 دلار اضافی ته جیبتان دارید و میخواهید وارکرافت اصلی را بخرید، هنوز هم این امکان برای شما وجود دارد!

اما سوال اساسی اینجاست که برای ما ایرانی ها تهیه ی CD-Key بازی وارکرافت 3 کار آسانی است؟! پاسخ خیر است.

با یک جستجوی ساده در گوگل متوجه خواهید شد که هیچ سایت بازی فروشی ایرانی این آیتم را برای خرید قرار نداده است؛ چرا که اصلا این کار صرفه ی اقتصادی ندارد! از طرفی خرید گیفت کارت نیز نمیتواند کمکی به شما کند که خودتان از سایت بلیزارد سی دی کی بازی وارکرافت 3 را مستقیم بخرید؛ چرا که کشور ایران در لیست تحریم های این کمپانی آمریکایی قرار دارد!

آدرس سایت اصلی خرید بازی وارکرافت 3 در سایت بلیزارد

https://us.shop.battle.net/en-gb/family/warcraft-iii

خرید بازی وارکرافت اصلی

اما با توجه به بررسی های ما و همچنین مکاتبات ایمیلی که اخیرا با ادمین سایت فروشگاهی خارجی زیر در خصوص تحریم های ایران و امکان خرید بازی داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که شما میتوانید از این سایت برای خرید لایسنس (سی دی کی قانونی) بازی وارکرافت 3 اقدام کنید.

https://www.instant-gaming.com/en/52-buy-key-battlenet-warcraft-3-reign-of-chaos

https://www.instant-gaming.com/en/53-buy-key-battlenet-warcraft-3-the-frozen-throne

تذکر خیلی خیلی مهم: توجه داشته باشید که شما نمیتوانید فقط برای Reign of Chaos یا فقط برای The Frozen Throne لایسنس بخرید؛ لذا باید برای هر کدام 10 دلار مجموعا 20 دلار بپردازید در غیر اینصورت حین نصب بازی وارکرافت 3 که هر دو سی دی کی را از شما درخواست میکند، درمانده خواهید شد و نمیتوانید بازی را نصب کنید!

جهت کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر برای خرید نسخه ی اصلی بازی وارکرافت 3 میتوانید به گروه تلگرامی طرفداران ایرانی وارکرافت بپیوندید. در آن جا مدیران و افراد متخصص در این زمینه وجود دارند که میتوانند شما را کمک کنند.

آدرس ورود به گروه تلگرام وارکرافت

https://www.warcraft-fans.ir/telegram

منتظر نظرات و سوالات شما عزیزان در بخش نظرات هستیم %

3.8571428571429 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 3.86 ستاره (7 نظر)