به طرفداران ایرانی وارکرافت خوش آمدید...

پچ وارکرافت چیست؟

پچ وارکرافت چیست؟

به نام خداوند رحمان و رحیــــم!

WarCraft 3 Arthas

 جواب تمام سوالات شما درمورد پچ وارکرافت

پچ وارکرافت چیست؟

به طور کلی شرکت  Blizzard  برای رفع مشکل و باگ های زیاد و مخرب بازی وارکرافت تصمیم به انتشار فایلهایی حاوی اطلاعات جدید و رفوع کننده مشکلات و باگها کرده است که این فایلها در حجم هایی تقریبا ( بین 40 تا 80 مگابایت ) هر چند مدتی بر اساس نیازهای کاربران و تنوع منتشر میشوند. که به آن فایلها پچ (Patch) می گویند ..!

شاید با خود بگویید که این کار به چه دردی میخورد ! خب این شرکت با زیرکی و ابتکار خود حق انتخاب را به کاربران داده است. یعنی داخل هر پچ موارد و آپدیت های بخصوصی وجود دارد که هر کاربر از یک نسخه دلخواه میتواند استفاده کند. بسیاری از کسانی که وارکرافت3 را بازی میکنند یا به اینترنت متصل نیستند یا حداقل حجم مورد نیاز برای آپدیت های این بازی را دارا نخواهند بود بنابراین بهترین تصمیم انتشار پچ و دادن حق انتخاب به کاربران بود.

یکیک از دلایل تصمیم بر انتشار پچ  شرکت وارکرافت هم این بود که هزینه آپدیت آنلاین تک تک افراد سر به فلک میکشد ! حجم آپدیت و یا به زبان ساده نت خور این کار هم بسیار بالا و سنگین است و هرکسی قادر به انجامش نیست.

حال ما چگونه حق انتخاب داریم؟! 

همه کاربرانی که وارکرافت3 را دنبال و بازی میکنند یک نوع پچ را برای خود نصب نکرده اند ، یعنی هر کس نسخه پچ مورد علاقه و نیاز خود را نصب میکند ! به طوری که شاید افرادی از قابلیت های پچ نسخه 1.26b خوششان بیاد و تعدادی هم از نسخه پچ 1.27b بهره ببرند. پس ما در اینجا تصمیم گیرنده هستیم !

بهترین و جدیدترین نسخه پچ کدام است؟!

به طور کلی هیچ کدام از نسخه پچ ها بدون دلیل منتشر و ساخته نشدند ولی سوال بسیاری از کاربران این بوده که جدیدترین و بهترین نسخه پچها کدام است؟

در حال حاضر جدیدترین نسخه پچ های منتشر شده ، نسخه 1.27a و 1.27b است. اما تعدادی از کاربران هنوز از نسخه 1.26 استفاده میکنند و حتی این نسخه را از نسخه های جدیدتر و مشابه بهتر نیز میدانند ! که این مربوط به همان مسئله حق انتخاب است.

ما به کاربرانی که تازه با بازی وارکرافت آشنا شده اند و مدتی است که مپ دوتا را بازی میکنند پیشنهاد میکنیم که از آخرین نسخه پچها یعنی 1.27 استفاده کنند !!

آیا از چند پچ بصورت همزمان میشه استفاده کرد؟!

خیلی از کاربران سوال میکنند که نمیشود تمام نسخه های پچ را روی وارکرافت خود نصب کنیم ؟ در حال حاضر خیر !

بلکه این کار باعث اختلال درون سیستم و خود بازی میشود و شناخت آپدیتها و قابلیتها توسط بازی سخت میشود و اینگونه تنظیمات و روند کاری کاربران هم دچار مشکل میشود ، برای همین نیز شرکت  Blizzard  این امکان را برای کاربران و گیمرها فراهم نمیکند !

آیا پچ ها روی نسخه ROC هم نصب میشود؟!

در حال حاضر تمامی پچ ها فقط برای نسخه TFT منتشر میشوند اما جالب اینجاست که شما وقتی پچ را دانلود و نصب کنید هر دو نسخه ROC و TFT از قابلیت این پچ ها بهره میبرند یعنی با یک تیر دو نشان ! :)

توجه داشته باشید : برای نصب پچ باید حتما نسخه TFT روی سیستم شما نصب و فیکس شده باشد.

 مطالب مرتبط با پست امروز : 

آموزش نصب ویژه پچ 

حل مشکل Prepatch Failed

حل مشکل نصب پچ 1

حل مشکل نصب پچ 2

دانلود چند نسخه پچ

امیدواریم این مطلب نیز مورد پسند شما قرار گرفته باشه !

پاسخگوی سوالات شما در بخش نظرات هستیم :))

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز مطلب: 4.50 ستاره (1 نظر)